1920x545-toheight-90-slide_cantemir1
Slide_cantemir2
Slide_cantemir3
Previous Next Play Pause
1 2 3
Examenul de admitere la Liceu Dimitrie...
Informaţii şi documente secretariat
Ofertă Educaţională a Liceului Dimitrie Cantemir.
Pagina informaţiilor pentru părinţi
Articole utile pentru vizitatorii, părinţi şi elevi.
Pagina informaţiilor pentru profesori
Noutăţi în domeniul legislaţiei.
Activităţi desfăşurate în şcoala şi relatate în presă.

Poate că trupul moare, dar sufletul niciodată. 

Poate că prezența devine absență, dar amintirea dăinuie peste veac și în veac...Cu aceste gânduri ne-a întâmpinat 2020, atunci când toți am aflat cumplita veste a dispariției dintre noi a mult prea tânărului nostru coleg, preot și profesor, Cojocaru Daniel-Lucian. E greu de crezut că pentru familia sa există vreo alinare sau vreun cuvânt care ar mai putea domoli suferința unei asemenea pierderi. Sperăm însă în puterea gândului nostru bun, de solidaritate și încurajare, care să dea puterea de a accepta și de a merge mai departe pe drumul vieții, fără cel care le-a fost drag și le va rămâne drag pentru totdeauna. Sus, în Ceruri, Dumnezeu și-a luat aproape un suflet cald și frumos, iar nouă, aici pe pământ, ne-a lăsat amintirea vie a unui profesor îndrăgit de elevi, a unui coleg jovial și optimist, a unui duhovnic responsabil și iubitor al semenilor săi, a unui Om care a încurajat bunătatea, generozitatea și altruismul. Odihnă veșnică, Dumnezeu să îl ierte!

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Str. TUDOR VLADIMIRESCU, Nr. 20 Dărăbani
EMAIL
TELEFON/ FAX
0231.631.477
Common questions

Back to top